Zadejte v košíku kód PRVNINAKUP pro získání slevy 100 Kč na první nákup!

Domaine de La Tour du Bon Bandol Saint Ferréol Rouge 2018 Magnum 1500 ml

BIO MAGNUM 1,5 L
2 990 Kč 2 471,07 Kč bez DPH
Vyprodáno

Víno v BIO kvalitě, a ještě v MAGNUM VELIKOSTI? 

Jedinečné cuvée, které se zrodilo na vrcholu vápencové plošiny Le Brûlat du Castellet z touhy izolovat nejkrásnější Mourvédre domény. Introspektivní, přísné, rovné víno, jeho kořeněná, pepřová ústa zanechávají minerální otisk připomínající naše pískovce. Tabák, lanýže a lilie se mísí s pikantním tónem Carignanu. Přídavek Carignanu otevírá víno, dělá jej jasnějším v jeho tmavé hloubce. Toto víno volá po kombinaci se šťavnatým masem, spojení s Jamon Serrano a sečuánským pepřem. 

Domaine de La Tour du Bon Bandol Saint Ferréol Rouge 2018 Magnum 1500 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složeníMourvèdre 93 %, Carignan 7 %
 
TerroirLe Brûlat du Castellet, vrchol vápencové plošiny 150 m. n. m.; jílovo-vápencové půdy s obsahem pískovce, červené zeminy a štěrku.
 
Stáří vinic40 let
 
ZemědělstvíOrganické, bez použití chemických aditiv. Zachování organického života v půdě, přirozené zatravnění, orba a hnojení trusem domácích zvířat. Výnosnost pouhých 28 hl/ha!
 
Sklizeň a vinifikaceRuční sklizeň hroznů, jejich selekce ve vinohradu, separátní vinifikace odrůd. Šťáva získaná přímým lisováním odstopkovaných hroznů, kvašení přírodními kvasinkami v nerezových inox nádobách, uvážlivé ponořování a skrápění matolinového klobouku. Zrání 18 měsíců ve velkých foudrech, lahvování bez číření a filtrace.
 
Senzorické vlastnostiToto cuvée se zrodilo v roce 1987 z touhy izolovat nejkrásnější Mourvédre domény; ale aniž by tím bylo dotčeno její klasické červené víno. Saint Ferréol vzniká pouze tehdy, když klasické cuvée představuje krásnou rovnováhu samo o sobě. Poněkud duchovní svým jménem, někdy neproniknutelný svým oděvem, Saint Ferréol vzdává hold této odrůdě hroznů, která je všudypřítomná a tak obtížně definovatelná v našem malém koutku země, tvořené smíšenými půdními typy. Introspektivní, přísné, rovné, jeho kořeněná, pepřová ústa zanechávají minerální otisk připomínající naše pískovce. Tabák, lanýže a lilie se mísí s pikantním tónem Carignanu. Přídavek Carignanu otevírá víno, dělá jej jasnějším v jeho tmavé hloubce. Pro zajímavost, ačkoliv volba jména byla provedena náhodou, nabízí se spojitost, neboť tento náboženský vojenský světec byl vyloučen ze svého řádu kvůli jeho příliš velké přísnosti. Vertikálnost vína se spojuje s vertikalitou vinné révy i tohoto světce, který ukončil svůj život stojíc u kůlu. Mourvèdre, tato původem španělská odrůda hroznů, se též chová jako býk, rohy ve vzduchu a nohy hluboko v zemi.
 
Snoubení s pokrmyVolá po kombinaci se šťavnatým masem, spojení s Jamon Serrano a sečuánským pepřem Vaše chuťové pohárky též jistě potěší.
 
Teplota podávání16 °C, otevřít několik hodin až den předem
 
Potenciál archivace50 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství

Domaine de La Tour du Bon

Domaine de La Tour du Bon [domén d la tůr dy bon] se svojí okolní krajinou je skutečným „ostrovem na zemi“, který Vás bude inspirovat k pohodě a harmonii. Klidně si odpočívá na vrcholu vápencové plošiny v Le Brûlat du Castellet, v severozápadním cípu AOP Bandol. Uhnízděný pod horami na severu, je baštou klidu, oázou Středozemního moře, obklopenou krásnými zahradami a vinicemi.

Místní vápenec zanechal ve vínech svou stopu a vštípil jim obrovskou složitost, dlouhou délku a svěží eleganci, díky níž jsou ideální pro dlouhé zrání ve sklepě.