Terrebrune Bandol Rouge 2015

1 510 Kč 1 247,93 Kč bez DPH
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složení: Mourvèdre 85 %, Grenache 10 %, Cinsault 5 %
 
Terroir: Ollioules, úpatí masivu Le Gros Cerveau; směs hlíny a jílu s vápencem a minerálními solemi.
 
Stáří vinic: 30–50 let
 
Zemědělství: Ekologické. Zachování organického života v půdě, přirozené zatravnění. Kontrolovaný výnos 32 hl/ha.
 
Sklizeň a vinifikace: Ruční sklizeň a přísná selekce nejlepších hroznů. Tento obzvláště mírný ročník vytvořil optimální podmínky pro odhalení veškeré energie a obrovského potenciálu jedinečné a unikátní vápencové půdy v Terrebrune. Díky příkladné práci ve vinici a přísné ruční selekci hroznů vyjadřuje veškerou bohatost a komplexitu Mourvèdre, této královské odrůdy Bandolu. Dal vzniknout přístupnému a rafinovanému vínu, které převzalo veškerou sílu svého terroir a které si můžeme užít nyní i během následujících let. Zrání probíhá ve velkých dubových sudech typu foudre (25–60 hl) po dobu 18 měsíců.
 
Senzorické vlastnosti: Barva vína je temně rudá, sytá, s jiskrou. Vůně je expresivní, bohatá na tóny koření a tmavého ovoce. V chuti je víno plné, ovocné, bez přílišné opulentnosti, s příjemně pevnými taniny, delikátní kořenitostí a dlouhou dochutí. Zráním získává na eleganci a celkové harmonii.
 
Snoubení s pokrmy: Jde nenásilným způsobem ke všem kuchyním, ať už k dobrému masu, grilovaným rybám s bylinkami nebo pikantní kuchyni.
 
Teplota podávání: 16-18 °C
 
Potenciál archivace: Velký, více než 30 let. Jako mladé se doporučuje jeho přelití do karafy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: