Domaine Tempier Bandol Rouge cuvée classique 2019

1 090 Kč 900,83 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složení: Mourvèdre 75 %, Grenache 14 %, Cinsault 6 %, Carignan 3 %, Syrah 2 %
 
Terroir: Le Plan du Castellet, La Bastide, La Cadière, Sainte Anne d'Evenos a Ollioules; převážně jílovo-vápenatý, doména těží z bohatého spektra odlišných poloh.
 
Stáří vinic: 35-40 let
 
Zemědělství: Ekologické. Celý zemědělský proces je sladěn v rytmu ročních období a lunárního kalendáře.
 
Sklizeň a vinifikace: Hrozny jsou sbírány ručně a ve sklepě odstopkovány, podrceny a vloženy do betonových kádí, kde fermentují po dobu 3 až 4 týdnů díky přírodním kvasinkám. Následně víno zraje ve velkých dubových sudech po dobu minimálně 18 měsíců před lahvováním.
 
Senzorické vlastnosti: Prominentní cuvée domény spojuje diskrétní sílu Bandolu s elegancí a jemností charakteristické pro Tempier. Tato komplexita vína je výsledkem různých terroirů a rozmanitosti jejich jílovovo-vápencové půdy. Navíc mají terasy různé sluneční nebo větrné expozice.
 
Snoubení s pokrmy: Vhodné k jehněčímu na česneku, ke kachně na olivách, pečenému králíkovi s tymiánem, pečené křepelce či k hříbkům na pánvi.
 
Teplota podávání: 16–18 °C
 
Potenciál archivace: 4–15 let pro úplné rozvinutí komplexity cuvée, jeho ovocných a dalších vůní (dřevo, tabák, stará kůže). V závislosti na ročníku může být potenciál archivace i delší. Doporučuje se jeho dekantování.

Doplňkové parametry

Kategorie: VÍNA
Hmotnost: 0.85 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: