Domaine Lafran-Veyrolles Bandol Rosé

645 Kč 533,06 Kč bez DPH
Skladem
Varianta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složení: Mourvèdre 70 %, Cinsault 15 %, Grenache 15 %
 
Terroir: La Cadière d’Azur, Veyrollské jižní svahy; jílovo-vápencové půdy s Marna Bleu, s výhledem na moře.
 
Stáří vinic: 90 let
 
Zemědělství: Organické. Zachování organického života v půdě, přirozené zatravnění, bez chemikálií, hnojení půdy vždy po dvou letech. Zelená sklizeň je přísná, aby zanechala jen minimum hroznů. Postřik je aplikován pozdě a redukován na minimum, aby se na hroznech zachovaly veškeré přírodní sedimenty. Pouze síra a měď posilují keře. Pro práce je využíváno jen to nejzákladnější, kolový traktor a pneumatický postřikovač. Výnosnost až 38 hl/ha.
 
Sklizeň a vinifikace: Ruční sklizeň do malých bedýnek a následná selekce hroznů. Tradiční vinifikace, Cinsault a Grenache přímé lisování, Mourvèdre 20 % krvácením a 80 % lisováním. Macerace slupek 24 hodin, fermentace v nerezovém tanku 3 týdny při 18 °C, následné zrání 6 měsíců před lahvováním.
 
Senzorické vlastnosti: Jiskrná, jasně růžová barva s oranžovými odlesky. V nose jsou cítit růže, moruše a mandarinky. Chuť je čistá, svěží, minerální a strukturovaná, s krásnou persistencí. Skvělé!
 
Snoubení s pokrmy: Gastronomické víno, vhodné jako aperitiv s olivami, ančovičkami, uzeninami, čerstvou zeleninou. Skvěle doprovodí bouillabaisse, pokrmy na grilu a kachní játra.
 
Teplota podávání: 8-10 °C
 
Potenciál archivace: Ideálně 2-5 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: