Château Guilhem Tournier Bandol Rouge Guilhem de Gellone 2007

ARCHIVNÍ VÍNO
1 970 Kč 1 628,10 Kč bez DPH
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složení: Mourvèdre 95 %, Syrah 5 %
 
Terroir: La Cadière d’Azur, svahy La Malissonne, Le Regard, Le Roucas, Gérine; jílovo-vápencové půdy na západní straně, s výhledem na moře.
 
Stáří vinic: 65 let
 
Zemědělství: Biodynamické. Zachování organického života v půdě, přirozené zatravnění, orba za pomoci zvířat, vnímání vesmírných zákonů. Výnosnost až 30 hl/ha.
 
Sklizeň a vinifikace: Pouze ve výjimečných ročnících! Pozdní ruční sklizeň ponechaných hroznů, jejich selekce dle zralosti, sběr parcela po parcele, odrůda po odrůdě, společná vinifikace. Dlouhé kvašení neodtřapinovaných hroznů přírodními kvasinkami při okysličování moštu, silná extrakce barvy a taninů, přelévání a ponořování matolinového klobouku za účelem absorpce taninů a učinění vína hedvábným a výrazným. Zrání min. 22 měsíců ve starých foudrech a následně na láhvi.
 
Senzorické vlastnosti: Sytě rudá barva s cihlovým meniskem. Velmi intenzivní a komplexní nos s výraznými vjemy tmavého ovoce, kompotu a džemu, bohatého koření, zeminy a garrigue, s dotekem kůže a tabáku. Patro intenzivní, komplexní a plné, opulentní s olfaktivními vjemy a jemně minerální slanou dochutí provázenou výraznými vyzrálými taniny, zabalenými do ovocného roucha. Dlouhé, harmonické, elegantní, pevné a tradiční.
 
Snoubení s pokrmy: Velké víno pro významné příležitosti, ideální pro červené maso, zvěřinu, houby, uzeniny, sýry, čokoládu a provensálskou kuchyni.
 
Teplota podávání: 15-18 °C, určitě dekantovat
 
Potenciál archivace: 30 a více let

Doplňkové parametry

Kategorie: VÍNA
Hmotnost: 0.85 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: