Zadejte v košíku kód PRVNINAKUP pro získání slevy 100 Kč na první nákup!

Domaine de La Chrétienne LE 15 LA CHRÉTIENNE BLANC

440 Kč 363,64 Kč bez DPH
Vyprodáno

Objevte svěží a jiskrné bílé víno z Bandolu, které okouzlí vaše smysly svou citrusovou vůní a jemnou salinitou. Perfektní jako aperitiv či k plodům moře, rybám a kozímu sýru – víno na žízeň, které přináší čistou eleganci a radost do každého doušku!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složení: Clairette 80 %, Ugni blanc 20 %
 
Terroir: Saint Cyr sur mer, svahy chráněné masivem Sainte Baume; hlinito-jílové půdy, s výhledem na moře.
 
Stáří vinic: 20 let
 
Zemědělství: Regenerativní, bez použití chemických aditiv. Zachování organického života v půdě, přirozené zatravnění, orba a hnojení trusem domácích zvířat. Výnosnost až 38 hl/ha.
 
Sklizeň a vinifikace: Ruční sklizeň hroznů, jejich selekce ve vinohradu, separátní vinifikace odrůd za nízkých teplot. Neodstopkované hrozny jsou z 15 % našlapány a kvašeny v nerezových inox nádobách. Zrání bez malolaktické fermentace, filtrace před lahvováním.
 
Senzorické vlastnosti: Čistá, jiskrná, svěží mladá barva se zlatavými odlesky. Vůně i chuť jsou svěží, s jemnou salinitou, připomínající citrusové plody a bílé květy. Dlouhá suchá dochuť. Jak sám vinař říká: „Víno na žízeň!“
 
Snoubení s pokrmy: Hodí se jako aperitiv a skvěle se snoubí s plody moře, rybami, bílým masem a kozím sýrem.
 
Teplota podávání: 10 °C, ne podchlazené
 
Potenciál archivace: 3-5 let
 
Obsah alkoholu: 13%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství

Domaine de La Chrétienne

Thierry Simon, majitel Domaine de La Chrétienne, je jedním z těch, kteří se nemohou opřít o hlubokou rodinnou vinařskou tradici spjatou s oblastí Bandol. Kdo by navíc čekal, že bývalý profesionální hráč rugby bude úspěšným vinařem? Opak je ale pravdou! A možná i proto dělá svá vína tak trochu po svém a nutno říct, že je dělá skvěle.

Jeho vína jsou expresní, velmi plná ve vůni i chuti, živá, ale zároveň čistá a elegantní. Také jsou určitým způsobem rošťácká a dalo by se říci, že trochu drsnější, než je pro vína z Bandolu typické. Možná na tom nese svůj podíl jeho zkušenost profesionálního hráče rugby, možná čas strávený v Burgundsku. Každopádně si jeho vína získávají stále větší respekt a jeho vinařství má před sebou jistě velkou budoucnost.