Domaine Lafran-Veyrolles Bandol Rouge Les Hauts de Lafran Magnum 1500 ml

BIO MAGNUM 1,5 L
2 220 Kč 1 834,71 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složení: Mourvèdre 95 %, Grenache 5 %
 
Terroir: La Cadière d’Azur, Veyrollské jižní svahy; jílovo-vápencové půdy s Marna Bleu, s výhledem na moře.
 
Stáří vinic: 90 let
 
Zemědělství: Organické. Zachování organického života v půdě, přirozené zatravnění, bez chemikálií, hnojení půdy vždy po dvou letech. Zelená sklizeň je přísná, aby zanechala jen minimum hroznů. Postřik je aplikován pozdě a redukován na minimum, aby se na hroznech zachovaly veškeré přírodní sedimenty. Pouze síra a měď posilují keře. Pro práce je využíváno jen to nejzákladnější, kolový traktor a pneumatický postřikovač. Výnosnost až 32 hl/ha.
 
Sklizeň a vinifikace: Pozdní ruční sklizeň do malých bedýnek a selekce hroznů. Tradiční vinifikace, odtřapinování pouze 50 % hroznů, fermentace v dubových sudech 4-6 týdnů při 25-30 °C, 2x denně míchání kvasu, zrání 18-24 měsíců na barriques a dubových sudech o objemu 4000 l před lahvováním bez filtrace, následně dalších 6-24 měsíců před uvolněním do prodeje.
 
Senzorické vlastnosti: Sytě rubínová barva. Ve vůni lze nalézt tóny lanýžů, moruší, černého rybízu, kůže a koření. Chuť je více rozvinutá, čistá, plná až opulentní, komplexní, minerální a strukturovaná, s krásnou svěží persistencí a pevnými bohatými taniny.
 
Snoubení s pokrmy: Charakterní víno, vhodné k uzeninám a výrazným sýrům, skvěle doprovodí grilovaná a pečená masa, zvěřinu, pečenou husu, zaječí stehno po korsicku.
 
Teplota podávání: 15-18 °C, doporučuje se otevření láhve 2 hodiny předem, případně dekantace.
 
Potenciál archivace: Harmonie víno dosáhne po 8 letech, může ale zrát 15 let a více.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: