Domaine Lafran-Veyrolles Bandol Rouge Cuvée Tradition Magnum 1500 ml

BIO MAGNUM 1,5 L
1 665 Kč 1 376,03 Kč bez DPH
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složení: Mourvèdre 75 %, Cinsault 10 %, Grenache 10 %, Carignan 5 %
 
Terroir: La Cadière d’Azur, Veyrollské jižní svahy; jílovo-vápencové půdy s Marna Bleu, s výhledem na moře.
 
Stáří vinic: 90 let
 
Zemědělství: Organické. Zachování organického života v půdě, přirozené zatravnění, bez chemikálií, hnojení půdy vždy po dvou letech. Zelená sklizeň je přísná, aby zanechala jen minimum hroznů. Postřik je aplikován pozdě a redukován na minimum, aby se na hroznech zachovaly veškeré přírodní sedimenty. Pouze síra a měď posilují keře. Pro práce je využíváno jen to nejzákladnější, kolový traktor a pneumatický postřikovač. Výnosnost až 36 hl/ha.
 
Sklizeň a vinifikace: Ruční sklizeň do malých bedýnek a selekce hroznů. Tradiční vinifikace, odtřapinování hroznů, fermentace v nerezovém tanku 4 týdny při 25-30 °C, 2x denně míchání kvasu, zrání 18 měsíců na dubových sudech o objemu 4000 l před lahvováním bez filtrace, následně dalších 6 měsíců před uvolněním do prodeje.
 
Senzorické vlastnosti: Sytě rudá barva s fialovými odlesky. Ve vůni lze nalézt tóny tmavého ovoce, moruší a černého rybízu. Chuť je čistá, plná, komplexní, minerální a strukturovaná, s krásnou svěží persistencí a integrovanými taniny. Oproti mladším ročníkům působí víno měkčím dojmem, otevřeněji a přístupněji.
 
Snoubení s pokrmy: Vhodné k uzeninám a sýrům, skvěle doprovodí grilovaná a pečená masa, zvěřinu, hovězí na mrkvi a výrazné omáčky.
 
Teplota podávání: 15-18 °C, doporučuje se otevření láhve 2 hodiny předem, bez dekantace.
 
Potenciál archivace: Harmonie víno dosáhne po 3 letech, může ale zrát 15 let a více.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: