Zadejte v košíku kód PRVNINAKUP pro získání slevy 100 Kč na první nákup!

Château Guilhem Tournier Bandol Rouge La Malissonne 2020

745 Kč 615,70 Kč bez DPH
Dodání do 10 dnů

Buďte v dobré společnosti nejen svých přátel, ale i lahodného červeného vína z vinařství Guilhem Tournier. Toto víno v sobě skrývá spousty tajemství, je totiž komplexní a hebké, plné a opulentní s olfaktivními vjemy a jemně minerální slanou dochutí provázenou bohatými, ale vyzrálými taniny. Vyzkoušejte ho například s červeným masem nebo čokoládou. 

Château Guilhem Tournier Bandol Rouge La Malissonne 2020

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složení: Mourvèdre 95 %, Syrah 5 %
 
Terroir: La Cadière d’Azur, svahy La Malissonne, Le Regard, Le Roucas, Gérine; jílovo-vápencové půdy na západní straně, s výhledem na moře.
 
Stáří vinic: 65 let
 
Zemědělství: Biodynamické. Zachování organického života v půdě, přirozené zatravnění, orba za pomoci zvířat, vnímání vesmírných zákonů. Výnosnost až 30 hl/ha.
 
Sklizeň a vinifikace: Ruční sklizeň středně velkých hroznů, jejich selekce dle zralosti, sběr parcela po parcele, odrůda po odrůdě, separátní vinifikace. Dlouhé kvašení přírodními kvasinkami při okysličování moštu, jemná extrakce barvy a taninů, přelévání a ponořování matolinového klobouku za účelem absorpce taninů a učinění vína hedvábným a výrazným. Zrání 18 měsíců ve starých foudrech.
 
Senzorické vlastnosti: Sytě rudá barva. Mladé, intenzivní a komplexní nos s výraznými vjemy tmavého ovoce, koření a garrigue, s mátovým dotekem. Patro intenzivní, komplexní a hebké, plné a opulentní s olfaktivními vjemy a jemně minerální slanou dochutí provázenou bohatými, ale vyzrálými taniny.
 
Snoubení s pokrmy: Gastronomické víno ideální pro červené maso, zvěřinu, uzeniny, sýry, čokoládu a provensálskou kuchyni.
 
Teplota podávání: 15-18 °C, může se dekantovat
 
Potenciál archivace: 10 a více let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství

Château Guilhem Tournier

Těžko říct, jak to Guilhem Tournier dělá, že jeho vína jsou vždy něčím osobitá, zajímavá, hravá a zároveň precizně vyladěná. Když vypráví o svém přístupu k vinařství, máte pocit, že ke všemu přistupuje s jakousi samozřejmostí až lehkovážností. Opak je ale pravdou. Pracuje v biodynamickém režimu a vše má do detailu promyšlené.

Pokud hledáte víno s osobitým charakterem, které perfektně vypráví příběh terroir, z něhož pochází, ta z Château Guilhem Tournier jsou správná volba. Guilhemova vína rozhodně nejsou nudná a fádní, mají šmrnc, jiskru a zároveň eleganci.