Château Guilhem Tournier Bandol Rouge La Malissonne 2019 Magnum 1500 ml

1 600 Kč 1 322,31 Kč bez DPH
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složení: Mourvèdre 95 %, Syrah 5 %
 
Terroir: La Cadière d’Azur, svahy La Malissonne, Le Regard, Le Roucas, Gérine; jílovo-vápencové půdy na západní straně, s výhledem na moře.
 
Stáří vinic: 65 let
 
Zemědělství: Biodynamické. Zachování organického života v půdě, přirozené zatravnění, orba za pomoci zvířat, vnímání vesmírných zákonů. Výnosnost až 30 hl/ha.
 
Sklizeň a vinifikace: Ruční sklizeň středně velkých hroznů, jejich selekce dle zralosti, sběr parcela po parcele, odrůda po odrůdě, separátní vinifikace. Dlouhé kvašení přírodními kvasinkami při okysličování moštu, jemná extrakce barvy a taninů, přelévání a ponořování matolinového klobouku za účelem absorpce taninů a učinění vína hedvábným a výrazným. Zrání 18 měsíců ve starých foudrech.
 
Senzorické vlastnosti: Sytě rudá barva. Mladé, intenzivní a komplexní nos s výraznými vjemy tmavého ovoce, koření a garrigue, s mátovým dotekem. Patro intenzivní, komplexní a hebké, plné a opulentní s olfaktivními vjemy a jemně minerální slanou dochutí provázenou bohatými, ale vyzrálými taniny.
 
Snoubení s pokrmy: Gastronomické víno ideální pro červené maso, zvěřinu, uzeniny, sýry, čokoládu a provensálskou kuchyni.
 
Teplota podávání: 15-18 °C, může se dekantovat
 
Potenciál archivace: 10 a více let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: